Uygulamalar

MAT, PARLAK, YUMUŞAK DOKULU LAMİNASYON

Laminasyon, basılı tabakaların bir veya iki tarafına uygulanabilen ve basılı malzemelere kaliteli bir bitiş ve koruma sağlayan plastik bir filmdir. Laminasyon, kitap kapağında yırtılmaya dayanıklılık ve leke tutmama gibi birçok avantaj sağlar. Mat laminasyon, görüntünün ve ilk izlenimin her şey anlamına geldiği ürünler için mükemmel bir kalite sunan zarif bir etki sağlar, bu yüzden çoğu kişinin tercihidir. Parlak laminasyon, sanat eserine çok daha çarpıcı bir görünüm kazandırır, ışık filmden yansır ve renklere, özellikle siyahlara daha zengin bir derinlik kazandırır. Yumuşak dokunuşlu laminasyonun dokusunu yazılı bağlamda tanımlamak zordur – birçok kullanıcı bunu kadife veya pürüzsüz süet malzeme gibi hissettirdiğini ifade eder. Ancak bunu tarif edecekseniz, mat görünümü ve lüks hissi ile gerçekten eşsiz bir yüzey demek uygun olur.

 
 
 
 
 
 
SICAK YALDIZ BASKI

Prensip olarak sıcak folyo damgalama; hafif kağıtlar, karton mukavva, lamine karton, plastik ve oluklu mukavva gibi malzemelere metal folyo veya hologram uygulamak için ısı ve basınç kullanma işlemidir. İşlem, geniş bir ürün yelpazesinde kullanılmaktadır. Ambalaj endüstrisinde uygulamalar; gıda, ilaç, tütün ve lüks mal ambalajlarının yanı sıra şarap ve alkollü içecekler gibi ürünler için de etiketleri içerir. Ambalajın ötesinde, sıcak yaldız baskı; banknotlarda, tebrik kartlarında ve ticari baskıda yaygın olarak kullanılmaktadır.

 
 
 
EMBOSS / DEBOSS

Ticari bir baskı şirketi kabartma yapmak için iki ana şey kullanır: kabartmak istediğiniz görüntüye kesilmiş kişiselleştirilmiş bir metal plaka olan bir kalıp ve stok (kağıt). Kalıp, stoğu bir damga gibi bastırır ve baskı parçanızın kağıdından görüntüleri hafifçe kaldırır. Kalıp, tek seviyeli veya çok seviyeli olabilir; burada tek seviye, görüntünüzü tutarlı bir yüksekliğe veya derinliğe yükseltir ve çok seviyeli daha karmaşık bir kabartma oluşturur. Debossing, bir görüntünün (logo, metin, vb.) Baskı parçanıza basılması ve bastırılmış bir etki yaratmasıdır. Tıpkı kabartma gibi, kabartmalı alanı el değmeden bırakmayı veya mürekkep veya folyo damgalama ile doldurmayı seçebilirsiniz.

 
 
 
SPOT UV

Spot UV, tüm yüzeyi kaplamak yerine, UV Kaplamanın basılı bir parçanın belirli bir alanına uygulanmasını ifade eder. Öncelikle bir tasarım tekniği olarak kullanılan Spot UV, değişen parlaklık ve doku seviyeleriyle derinlik ve kontrast eklemenin yaratıcı bir yoludur. Spot UV tekniği çok ayırt edici bir görünüm oluşturduğundan, çoğunlukla broşür ve sunum klasörleri gibi doğası gereği promosyon niteliğinde olan parçalarda kullanılır. Aynı zamanda yüksek etkili kartvizitler ve kitap kapakları için popüler bir seçimdir.

 
 
 
EMBOSS UV

Kabartma UV, sert ve gerilimli metal nesnelerin ve ekipmanların çok çekici ve parlak bir sonlandırma sağlamak için boyanması amacıyla en yaygın kullanılan baskı hizmetlerinden biridir. Bu kabartma UV’ler farklı şirketlerde kullanılmakta ve takdir edilmektedir ve bu nedenle de üretimi, tedariği ve uygulamaları için en seçkin kaliteli hizmetleri sunmakla ilgileniyoruz. Firmamız UV kabartma hizmetlerini çok cazip ve verimli bir fiyat aralığında sunmaktadır.

 
 
 
ŞİRAZE VE KURDELE

Şiraze, Klasik tarzdaki sert kapak ciltlerde formaların dikildiği ipliklerin uzun bırakılan uçlarının, formalar tamamlandıktan sonra birleştirilip örülmesinden meydana gelen ve sayfaları düzgün tutmaya, dağılmasını önlemeye yarayan ibrişim şerittir. Kurdele ise, şirazeyle oluşturduğu bütünlükle aynı klasik şıklığı tamamlayıcı, ve yine şirazeye sabitlenmiş olmasından dolayı belki de en fonksiyonel kitap ayracıdır.

 
 
 
KUTULU KİTAPLAR

Sizin için değerli olan kitaplar, en iyi şekilde korunmayı hak eder. Kültür Basım kutulu kitaplar, kitaplarınız için koruma sağlamanın yanında kitaplarınızın şık görünmesini de sağlar. Kişiye özel olarak hazırladığımız kutular sayesinde; kitaplarınız toz, ışık gibi dış faktörlerden etkilenmez ya da hasar almaz. Özellikle bir ömür saklamayı düşündüğünüz ve sizin için büyük anlam ifade eden değerli kitaplarınızı, tam da onlara yakışacak nitelikte koruyucu kutularla korumak iyi bir seçenektir. Ayrıca hediye etmeyi planladığınız özel baskılar ve lüks kitaplar için de kutulu kitaplar tercih edebilirsiniz. Kutulu kitaplar, kişiye özel üretildiklerinden korudukları kitaba mükemmel uyum sağlarlar çünkü kılıfın kalınlığı ve boyutu tamamen koruyacağı kitap baz alınarak tasarlanır.

 
 
 
ŞÖMİZ

Bir kitabın şömizi, genellikle kağıttan yapılmış, metin ve resimlerle basılmış çıkarılabilir dış kapaktır. Bu dış kapak, ön ve arka kitap kapaklarına tutunan katlanmış kanatlara sahiptir. Şömiz, Kuşe kağıt üzerine basılabilir ve baskılı yüzeye koruyuculuk ve ekstra alım katan parlak veya mat film lamine edilip, isteğe göre varak baskı uygulanarak oldukça göz alıcı şekilde hazır hale gelir. Kitabınızı saran ve katlanmış kanatlarla yerine tutturulan bu çıkarılabilir kapaklarla yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Kitap cildini korumasının yanı sıra, Şömizin sunduğu bir diğer imkan da, Panel olarak da adlandırılan iç kanatlarına yapılacak baskıyla, yazar, incelemeler veya sosyal medya profilleri gibi ek bilgiler de sunabilmesidir.

 
 
 
YALDIZLI KİTAP KENARI

Kenar yaldız, kitabınızın dış kenarlarına metalik bir folyo uygulama işlemidir. Tipik olarak altın yaldız hizmeti altın veya gümüş olarak sunulur, ancak uzman zanaatkarlarımız kitaplarınızı seçtiğiniz herhangi bir folyo renginde yaldızlayacaktır. Bu, projenizi çevreleyen lüks, zarafet ve genel olarak özel bir aura yaratmak için harika bir yoldur. Yaldızlı kenar yalnızca mükemmel ciltleme ve büyük / küçük harfli kitaplara uygulanabilir.